Web o všem

RF Online

03.05.2009 19:19

Zdroj: Lidovky.cz

Freewarová herní scéna se otřásla v základech a může za to titul, který byl až donedávna komerční. A to tak, že jste museli platit i za jeho hraní. Nyní je však pro všechny zadarmo.

RF Online spadá do prozatím příliš nepočetné rodiny her s označením MMORPG. Co to znamená? Hraje se podle principů běžného RPG (Role Played Game) – to znamená, že ovládáte nějakou postavu, které se staráte o výbavu a všechny další záležitosti. Prožíváte s ní různá dobrodružství, zejména bojového charakteru, což vylepšuje její zkušenost a následně i všechny další vlastnosti.

RF Online

Takovýchto her bychom našli bezpočet, většinou sobě hodně podobných. Kouzlo tohoto druhu však tkví v přidání oněch tří písmen MMO na začátek, která zkracují sousloví Massive Multiplayer Online. Takže namísto toho, abyste se pohybovali po světě plném entit ovládaných umělou inteligencí, zde se bude jednat o živé myslící lidi jako vy.

RF Online

Jedním ze synonym pro tento druh hraní je World of Warcraft. Ovšem ten má podobně jako mnoho ostatních podobných her jednu nevýhodu: kromě dobrého připojení k internetu potřebujete i kreditní kartu, z níž budete posílat pravidelný měsíční poplatek.

RF Online

A právě to se RF Online snaží změnit. I když ne úplně dobrovolně: v Japonsku, zemi svého původu, byla původně placená a tak tomu mělo být i při její expanzi do Evropy. Ale co se nestalo, místní komunitu hráčů poněkud odrazovaly rozdíly pocházející z diference obou kultur a to i hráčských.

RF Online

Výsledkem je, že se s tímto hráčských skvostem mohou seznámit i ti, kteří by o podobný druh her dříve ani nezavadili. Jen si dejte pozor, jedná se o silně návykovou zábavu. Než se pustíte do samotného hraní, bude potřeba si na této adrese bezplatně vygenerovat aktivační klíč.

Domovská stránka projektu

Zpět

Vyhledávání

© 2009 by technik