Web o všem

Intel se chlubí nerychlejším procesorem na světě

03.05.2009 13:02

Zdroj: Lidovky.cz

Procesory Intel Core i7 jsou určeny nejnáročnějším uživatelům, kteří ocení novou 45nm technologi, podporu pamětí DD3 a vylepšený Hyper-Threading.

„Společnost Intel vyrobila nejrychlejší procesor na světě pro stolní počítače. Je určen nejnáročnějším uživatelům, kteří své počítače používají k hraní počítačových her, práci s videem nebo hudbou,“ říká Patrick Gelsinger, senior viceprezident a generální ředitel Digital Enterprise Group společnosti Intel. Pojďme se podívat, jaké technologi stojí za tímto prvenstvím.

Jedná se především o Turbo Boost. Ta zvyšuje výkon procesoru podle okamžité potřeby uživatele a vytížení počítače. Prostřednictvím speciální jednotky, která řídí napájení, a nových „power gate“ tranzistorů dokáže Turbo Boost automaticky upravovat pracovní frekvenci, a tedy i rychlost každého ze čtyř procesorových jader. Při spouštění jedno- a vícevláknových aplikací je možné zvyšovat frekvenci jednotlivých jader a tím i jejich výkon, a to bez zvýšení spotřeby. Intel Core i7 rovněž obsahuje nejnovější technologie pro snížení spotřeby energie, které umožňují stolním počítačům přecházet do úsporného režimu obdobně, jako tomu je u notebooků.

Intel Cote i7

Dále pak tu máme Hyper-Threading, který umožňuje běh několika výpočetních vláken najednou, což navyšuje výkon zejména v náročných aplikacích. Procesor Corei7 jich najednou zvládne obsloužit až osm. Díky technologii QuickPath se podařilo navýšit propustnost sběrnice až na 25,6 GB/s.

Jedinou vadou na kráse nových procesorů je jejich vysoká cena. Za nejvýkonnější Intel® Core™ i7-965 Extreme Edition2 s taktem 3,2 GHz si budou obchodníci účtovat 999 dolarů, nejslabší model s taktem 2,66 Ghz přijde na 284 dolarů.

Počítače založená na procesorech Intel Core i7 budou v okamžiku zahájení prodeje dostupné i u velkých distributorů výpočetní techniky v ČR.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 by technik