Web o všem

10 nejlepších rad na jnp.zive.cz

03.05.2009 14:28

Zdroj: jnp.zive.cz

Každý den pro vás připravujeme články s návody a řešením problémů s počítačem. Vybíráme desítku nejlepších z nich, které u vás patřily mezi nejoblíbenější.

 

1. Konec pádů Windows, vypínáme DEP

Možná jste se setkali s tím, že i výchozí součástí Windows Vista z ničeho nic padají, příkladem může být třeba neškodná a nenáročná Fotogalerie. Na vině může být nekompatibilita hardwaru se zabudovanou funkcí Data Execution Protection, kterou proto zkuste vypnout.

2. Osvědčené tipy pro zrychlení Windows Vista

Používáte Windows Vista a nejste spokojeni s jejich výkonem? Nabízíme vám pět osvědčených tipů, díky nimž snadno zvýšíte jejich výkon a zrychlíte svou práci. Nemusíte se bát složité konfigurace, rady jsou opravdu pro každého.

3. Jak stáhnout zakázaná data

V některých tipech jsme vám nabídli rady pro službu Rapidshare, a to jak pro pohodlné stahování, tak hledání souborů. Někdy však stránky s odkazy nemůžete zobrazit, byť jsou soubory Rapidsharu dostupné. Jak na to?

4. Desetkrát rychlejší práce ve Wordu

Nechcete při tvorbě základních i pokročilých dokumentů ve Wordu stále sahat na myš a zdržovat se? Máme pro vás deset tipů pro urychlení práce.

5. Jak na skryté uživatelské účty Windows

Uživatelský účet v úvodní obrazovce Visty je možno skrýt, takže nikdo nebude vědět, že zde tento lokální účet je vytvořen. Pro rychlé utajení vybraného uživatelského účtu stačí jednoduchá úprava systémového registru.

6. Jak stahovat videa z YouTube

Server YouTube si vydobyl místo jasné jedničky pro upload a sledování uživatelských videí. Jak ale video stáhnout do počítače, abyste si je mohli přehrát kdykoliv v klasickém přehrávači? Řešení nabízí prográmek TubeSucker.

7. Nejlepší Total Commander během pár okamžiků

Doporučíme praktické doplňky k vylepšení Total Commanderu, podělte se s ostatními o další. Total Commander přesně podle požadavků máte ve svých rukách!

8. Třicetidenní počítač a jak z toho ven

Koupíte nový počítač nebo notebook a vše zhruba třicet dnů funguje. Pak ale předinstalované verze vyprší a začíná nepříjemná sháňka po softwarové výbavě.

9. Jak kompletně vyčistit počítač

Jako každá věc, kterou dennodenně používáte, tak se i počítač časem zašpiní. Hlavně na klávesnici se i přes největší opatrnost časem udělají různé šmouhy, na monitor a LCD displej se zase práší. Jak svůj počítač dobře vyčistíte?

10. Vista a použití klávesy Windows

Drtivá většina klávesnic dnes obsahuje také speciální klávesu Windows, kterou nejčastěji najdete mezi levou dvojicí kláves Alt a Ctrl. Zřejmě každý zná alespoň pár zkratek, možnosti jsou ale mnohem širší. Ovládněte klávesu Windows a ušetřete si čas.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 by technik